Pakitusi aušinimo skysčio spalva

autorius Justas Radvila October 28, 2023 Kategorijos: Prekių pasirinkimas pagal problemą

Pagrindinė priežastis, dėl kurios eksploatuojant transporto priemonę aušinimo skystis tampa pilkšvai rudos spalvos, yra rūdys ir nuoviros, susidarę ant aušinimo sistemos elementų, kada aušinimui naudojamas vanduo arba kai naudojamas nekokybiškas aušinimo skystis.

Įpylus šviežio aušinimo skysčio, jame esantys specialūs priedai (antikoroziniai, stabilizuojantys, plaunantys ir t. t.) pradeda valyti aušinimo sistemą ir aušinimo skysčio spalva pakinta.

Jeigu aušinimo skystis tampa geltonos šiaudų spalvos arba jo spalva lengvai išblunka, reiškia, kad pasibaigė dažiklio tarnavimo laikas arba perkaito variklis.

Dažiklis, esant tam tikroms sąlygoms, yra termiškai stabilus ir keičia spalvą priklausomai nuo to, kiek laiko jis buvo veikiamas aukštos temperatūros, taigi pakitusi jo spalva apibūdina variklio darbą šiluminėje įtampoje.

Spalvos pokyčio laiko trukmė priklauso nuo įvairių apnašų (rūdžių sluoksnio, nuovirų ir t. t.) kiekio aušinimo sistemoje ir bendros sistemos būklės. Kuo greičiau kinta skysčio spalva, tuo daugiau variklyje yra įvairių apnašų.

Aušinimo sistemos plovimas, atliktas prieš keičiant aušinimo skystį, padės to išvengti.

Vaizdo problemos

Rekomendacijos

Keisti skystį sistemoje ne rečiau kaip vieną kartą per du‒tris metus arba esant 40 000‒60 000 km ridai. Keičiant, tikslinga atlikti sistemos plovimą tuo pačiu transporto priemonės eksploatacijai naudojamu skysčiu.

 

Skaityti daugiau