Nestabiliai dirbanti aušinimo sistema

autorius Justas Radvila October 28, 2023 Kategorijos: Prekių pasirinkimas pagal problemą

Jeigu variklis dirba ne pagal nustatytus temperatūrinius režimus (perkaista, neįšyla iki reikiamos temperatūros arba šyla per ilgai), tai reiškia, kad aušinimo sistema dirba nestabiliai. Viena iš nestabilaus aušinimo sistemos darbo priežasčių yra neefektyvus radiatoriaus veikimas dėl susikaupusių vidinių (purvo, šlako sankaupų sekcijose ir bakeliuose) ir (arba) išorinių (dulkių, pūkų, lapų ir t. t.) teršalų. Dėl vidinių teršalų skysčio apytaka pablogėja arba jis iš viso ncirkuliuoja. Būdingas užteršto radiatoriaus požymis: šyla tik viršutinė radiatoriaus dalis, o apatinė lieka šalta. Jeigu užteršta radiatoriaus išorė, sumažėja aušinimo efektyvumas priešpriešinio oro srautu ir oro srove nuo ventiliatoriaus.

Gedimui pašalinti reikia kruopščiai praplauti radiatorių.

Vaizdo problemos

Rekomendacijos

Išorinių teršalų valymas - VERYLUBE Variklio paviršiaus valiklis.

Pažeidus aušinimo sistemos jungiamųjų žarnelių, tarpiklių, radiatoriaus išsiplėtimo bakelio ir sekcijų sandarumą ir esant nepakankamam aušinimo skysčio kiekiui aušinimo sistemoje, taip pat sumažėjus siurblio ventiliatoriaus  diržo įtempimui ar diržui prasisukant, gali perkaisti variklis.

Paviršiaus įtrūkimų ir pažeidimų iki 0,9 mm užtaisymas - Stop Leak Radiator Stop – nutekėjimams iš radiatoriaus..

Jeigu paviršiaus defektų plotas didelis, netinkamos detalės keičiamos.

Tarnavimo laiko prailginti, mechaniniam dilimui sumažinti, ventiliatoriaus ir siurblio diržų slydimui pašalinti naudojamas - VERYLUBE Pavaros diržų priežiūros purškiklis - variklio agregatų diržų priežiūros priemonė.

Aušinimo sistemos darbo stabilumui taip pat turi įtakos termostato ir ventiliatoriaus įjungimo daviklio būklė bei išsiplėtimo bakelio sandarumas. Esant gedimui, šios detalės keičiamos.

 

Skaityti daugiau