Pašalinis triukšmas variklyje

autorius Justas Radvila October 24, 2023 Kategorijos: Prekių pasirinkimas pagal problemą

Tikėtinos priežastys \ Rekomendacijos

 1. Nudilus varikliams atsiranda kalimas ir triukšmas. Spragsėjimas ir kalimas viršutinėje variklio dalyje susijęs su vožtuvų pavaros mechanizmų darbu ir parodo, kad yra pasidėję tarpai vožtuvų pavaroje, tikėtina, yra susidėvėję paskirstymo veleno kumšteliai, padidėję tarpai tarp vožtuvo koto ir įvorių kreipiančiųjų.
  • Pakeisti netinkamas detales ir (arba) sureguliuoti dujų paskirstymo mechanizmą
 2. Dažnas ir „spragsintis“ garsas būdingas esant netinkamam hidraulinių kompensatorių darbui dėl užterštų alyvos kanalų, nehermetiškai uždaryto atbulinio vožtuvo ir (arba) nudilimo (padidėjęs tarpas plunžerinėje poroje). Sutvarkius variklį, garsas dingsta variklį pašildžius, tačiau nesutvarkyti hidrauliniai kompensatoriai ir toliau skleidžia „kalantį“ garsą. Todėl iš pradžių mazgą būtina kruopščiai praplauti. Tai padės nustatyti kalimo priežastį: jeigu kalimo priežastis yra nešvarumai, kalimas dings praplovus alyvos kanalus, vožtuvo lizdą. Jei hidrauliniai kompensatoriai yra susidėvėję, kalimą galima pabandyti pašalinti padidinant alyvos klampumą arba pakeitus ją į tirštesnę. Tirštesnė alyva užsandarins tarpus. Esant kritiniam hidraulinių kompensatorių nudilimui, juos reikia pakeisti.
  • Praplauti hidraulinių kompensatorių tepalų kanalus XADO VitaFlush, kuris pilamas į variklinę alyvą (rida nuo 200 iki 1000 km).
  • Padidinti alyvos klampumą Atomex ComplexOilTreatment priedas nuo dūminimo su revitalizantu.
  • Naudoti didesnio klampumo aukštos temperatūros alyvą. Pavyzdžiui, pereiti nuo alyvos, kurios klampa SAE 5W–40, prie alyvos SAE 5W–50.

  Pastaba
  Patirtis rodo, kad naudojant metalo kondicionierių Verylube TURBO galima pastebimai sumažinti hidraulinių kompensatorių kalimą.

 3. Metalinis „caksėjimas“ esant tam tikriems benzininio variklio darbo režimams, pavyzdžiui, esant didesnėms apkrovoms, susijęs su atsiradusia detonacija, kurios priežastys gali būti:
  • netinkamas variklio valdymo sistemos darbas (per ankstyvas / vėluojantis uždegimas, purkštukų atidarymo, uždegimo ritės žvakių ir pan. signalo gedimai),
   • sureguliuoti ir pašalinti variklio darbo valdymo sistemos gedimus, pakeisti sugedusius elementus;
  • bloga benzininio variklio degalų kokybė

   pašalinti nekokybiškų degalų kuro naudojimo pasekmes; siekiant pagerinti degalų savybes naudoti priemones, kurios pilamos į degalus:

  • degalų trūkumas, susijęs su blogu purkštukų darbu arba jų užterštumu

   Išvalyti purkštukus į degalus įpilant vieną iš šių priemonių

 4. Kalimas, susijęs su uždegimu nuo įkaitusio paviršiaus (mišino užsiliepsnojimas nuo įkaitusių variklio paviršių dėl padidėjusio nuodegų kiekio ant vožtuvų, stūmoklių ir degimo kameros paviršių)

  Didelėms nuodegų sankaupoms šalinti naudokite priemonę Verylube Nuodegų šalintojas . Greitai veikianti priemonė nuodegoms nuo benzininių ir dyzelinių variklių įstrigusių stūmoklio žiedų šalinti. Priemonė pilama tiesiogiai į variklio cilindrą. Pašalinus nuodegas būtina pakeisti tepalus.

 5. Triukšmas (duslus žemas kalimas, metalinis, skardus, pasikartojantis triukšmas), sklindantis iš vidurinės ar apatinės variklio dalies pagal alkūninio veleno sukimosi taktą, liudija, kad nudilo pagrindiniai / švaistikliniai guoliai, sumažėjo alyvos slėgis. Eksploatuoti variklį esant kalimui pagrindiniuose, švaistikliniuose guoliuose draudžiama. Tuo atveju, jeigu tepimo sistemoje sumažėjo slėgis ir nurodytas triukšmas ką tik atsirado, kaip laikiną priemonę automobiliui važiuoti savo eiga (ne daugiau kaip 100 kilometrų) iki stovėjimo aikštelės, techninės priežiūros stoties, galima būtų pabandyti padidinti alyvos slėgį padidinant alyvos klampumą arba pakeičiant ją tirštesne. Klampesnė alyva užsandarins tarpus ir padidins slėgį.
  • Alyvos klampumui padidinti: Atomex Complex Oil Treatment.
  • Naudoti didesnio klampumo aukštos temperatūros alyvą. Pavyzdžiui, pereiti nuo alyvos, kurios klampa SAE 5W–40, prie alyvos SAE 5W–50.

Pastaba

* Produktas gaminamas atskirai benzininiam ir dyzeliniam varikliui.

 

Skaityti daugiau