Padidėjusios alyvos sąnaudos, dūminimas (pilkai mėlyni dūmai iš išmetamųjų dujų vamzdžio)

autorius Justas Radvila October 25, 2023 Kategorijos: Prekių pasirinkimas pagal problemą
Vaizdo problemos

Priežastys / Rekomendacijos

  1. Dažniausia žiedų įstrigimo (tepalų strigimas stūmoklio grioveliuose) priežastis yra variklio perkaitimas. Tačiau jie įstrigti gali ir normaliomis eksploatavimo sąlygomis, jeigu variklis ilgai dirbo naudojant prastos kokybės alyvą arba degalus. Susidariusios nuodegos grioveliuose sumažina stūmoklio žiedų judrumą, todėl pažeidžiamas sandarumas cilindrų ir stūmoklių grupėje, per kurią prateka alyva. Būtina pašalinti nuodegas nuo žiedų. Nuodegų šalinimo priemonėse yra specialių medžiagų, kurios ištirpdo ir suminkština aukštos temperatūros nuosėdas, šalinamas iš cilindrų ir stūmoklių grupės.
  2. Dėl padidėjusio trinties poros „cilindro sienelė – stūmoklio žiedas“ nudilimo sumažėja cilindrų ir stūmoklių grupės sandarumas – tai yra padidėjusių alyvos sąnaudų priežastis. Tokį dilimą galima pašalinti naudojant revitalizantą. Revitalizantas kompensuoja cilindrų ir stūmoklių grupės dilimą, sumažina tarpus, todėl sumažėja alyvos sąnaudos.
  3. Užteršta karterio ventiliacijos sistema.

    Netinkamai veikiant karterio ventiliacijos sistemai padidėja slėgis variklio karteryje, todėl padidėja alyvos sąnaudos.

    Sistemą būtina išvalyti. Tai galima padaryti mechaniniu būdu, išardžius variklį, arba naudojant automobilių chemijos priemones (sustiprinant variklio alyvos plovimo savybes).

    plovimas XADO VitaFlush (rida 200–1000 km).

 

Skaityti daugiau