Sumažėjęs aušinimo skysčio lygis

autorius Justas Radvila October 28, 2023 Kategorijos: Prekių pasirinkimas pagal problemą

Pagrindinės priežastys:

 1. Nesandarus radiatorius;
 2. Nesandarus šildytuvo radiatorius;
 3. Nesandarus išsplėtimo bakelis;
 4. Aušinimo skysčio pratekėjimas pro nesandarias atvamzdžių ir žarnelių jungtis;
 5. Pažeista vandens siurblio tarpinė;
 6. Pažeistas vandens siurblio korpuso sandarinimo žiedas;
 7. Nepakankamai priveržti cilindrų bloko galvutės tvirtinimo varžtai (automobiliui ilgą laiką nevažiuojant, ant šalto variklio atsiranda aušinimo skysčio pratekėjimų bloko galvutės ir cilindrų bloko sandūros vietoje. Be to, aušinimo skysčio pėdsakų gali atsirasti ir variklio alyvoje);
 8. Nesandari cilindrų bloko galvutės tarpinė;
 9. Vaizdo problemos
Vaizdo problemos

Rekomendacijos

 • Aptikus aušinimo skysčio pratekėjimą iš pagrindinio radiatoriaus, radiatoriaus šildytuvo, neverta nedelsiant imtis radikalių priemonių – radiatoriaus išmontavimo ar sklendžių nuėmimo ‒ ir atlikti pratekėjimo vietų remonto darbų. Daugeliu atvejų pakanka panaudoti specialias priemones: Stop Leak Radiator – Stop – nutekėjimams iš radiatoriaus.
  Įpylus bet kurios iš šių priemonių į aušinimo skystį, per trumpą laiką, eksploatuojant transporto priemonę, nedidelės iki 0,9 mm skysčio pratekėjimo vietos užsandarinamos.
 • Jeigu nesandarus išsiplėtimo bakelis, pažeisti vandens siurblio ir cilindrų bloko galvutės tarpinė ar vandens siurblio korpuso sandarinimo žiedas, pažeistos ar sugadintos detalės keičiamos.
 • Jeigu nustatoma, kad aušinimo skystis išbėga per nesandarius atvamzdžių sujungimus arba cilindrų bloko galvutės tarpinę, būtina suveržti (arba pakeisti) juostinius pavalkėlius ir reikiamu momentu priveržti cilindrų bloko galvutės tvirtinimo varžtus.

Skaityti daugiau