„Karštas“ dyzelinis variklis sunkiai užsiveda

autorius Justas Radvila October 28, 2023 Kategorijos: Prekių pasirinkimas pagal problemą

Priežastys:

  1. Įkaitusį dyzelinį variklį, esant lengvam šaltajam paleidimui, sunku užvesti tada, kai yra aukšto slėgio kuro siurblio gedimas, susijęs su plunžerinės poros dilimu. Kai kuras įšyla, sumažėja jo klampumas ir tarpuose padidėja hidrauliniai nuostoliai. Šiuo atveju plunžeris nepajėgia sudaryti pakankamo slėgio purkštukų atidarymui, esant variklio paleidimo apsukoms, ir kuras nepatenka į degimo kamerą.

     

  2. Jeigu atsiranda sunkumų užvedant šiuolaikinius dyzelinius variklius, tai gali būti susiję su pagrindinio purkštuko daviklio gedimu. Viename iš variklio purkštukų (pagrindiniame) yra įmontuotas variklio temperatūros daviklis. Užvedant šaltą variklį, šis daviklis duoda komandą pakeisti kuro įpurškimo kampą ir pašildyti kurą filtre (jeigu variklyje yra panaši sistema). Jeigu daviklis sugedęs, užvedant karštą variklį duodama ta pati komanda, kaip ir paleidžiant šaltą. Todėl kuro mišinys per daug įsodrinamas, kuro padavimo sistemoje susidaro garų kamščiai ir variklį sunku užvesti.
Vaizdo problemos

Rekomendacijos

  1. Jeigu dyzelinio variklio aukšto slėgio kuro siurblio stūmoklinių porų dilimas nėra kritinis, nebūtina keisti kuro siurblį. Rekomenduojama atlikti kuro sistemos plovimą, įpilant į kuro baką vienos iš priemonių ‒ dyzelinių variklių kuro sistemų valiklių: Po praplovimo apdoroti kuro sistemą bet kuriuo iš gelių revitalizantų ХАDO, skirtų kuro sistemų nudilusių plunžerinių porų atnaujinimui: Po kuro sistemos apdorojimo geliu – revitalizantu ХАDО, aukšto slėgio kuro siurblio apsaugai nuo galimo nekokybiškų degalų naudojimo ir tolesnio plunžerinių porų dilimo primygtinai rekomenduojama vieną kartą kas 10 000 km ridos naudoti Jet 100 Fuel Pump Protect Diesel – dyzelinio kuro įrangos apsaugos priemonė.

     

  2. Sugedus ant pagrindinio variklio purkštuko esančiam variklio temperatūros davikliui, jis keičiamas nauju.

Skaityti daugiau